Systémové upozornění
Hlavní informace

Praha se centrem světa částicové fyziky díky konferenci ICHEP stane hned dvakrát

Největší událost světa částicové fyziky, konference ICHEP 2020 (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky, se letos poprvé měla na přelomu července a srpna uskutečnit v Praze. Přijet mělo na 1200 vědců včetně nositelů Nobelových cen zabývajících se částicovou fyzikou. Vzhledem k celosvětové epidemii letos konference proběhne v online podobě. Nicméně Praha o osobní přítomnost nejvýznamnějších vědců oboru nepřijde, protože organizační výbor pořadatelství hlavnímu městu České republiky přiřknul pro rok 2024!

Maturanti, k nám se stále můžete hlásit – přihlášky přijímáme do 7. září 2020!

Téměř 70 tisíc středoškoláků letos skládalo maturitu a velká část z nich bude s největší pravděpodobností pokračovat ve studiu na některé z vysokých škol. Většina studentů sice už přihlášku ke studiu podala v řádném termínu, který měla Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) stanoven do 30. dubna 2020, nicméně možnost studovat na této fakultě je stále otevřená i dalším zájemcům. Fakulta totiž vypsala náhradní termín pro podání přihlášek do 7. září 2020. Přijímací zkoušku do bakalářského studia přitom fakulta letos všem přihlášeným promíjí.

Studium kvantových technologií přispěje k rozvoji tradičních i zcela nových oborů

Vývoj elektroniky a výpočetní techniky naráží na fyzikální limity, kdy už téměř není možné jednotlivé prvky dále zmenšovat a zvyšovat tak jejich efektivitu a výkon. Prolomení těchto limitů slibuje ovládnutí kvantových technologií. Ty se přitom prolínají mnoha oblastmi od kvantové fyziky, přes informace a komunikaci, nanomateriály a nanostruktury, kvantovou fotoniku, optiku a plazmoniku, nové laserové generátory, nové materiály s unikátními vlastnostmi, až po matematickou fyziku a modelování. Celému tomuto širokému spektru se věnuje nově akreditovaný doktorský studijní program Kvantové technologie na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI).

Odborníky pro vyřazování jaderných zařízení z provozu vychová Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT

Nový studijní program Vyřazování jaderných zařízení z provozu nabízí od akademického roku 2020/21 Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI). Akreditaci pro něj získala na konci dubna 2020 a předpokládá zvýšený zájem studentů, protože absolventi s touto specializací budou velmi žádaní.

Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT přijímá zájemce o studium – přihlášky lze podat online do 30. dubna

Přestože karanténní opatření zasáhla i běžný život univerzit, zájemci o studium se mohou stále hlásit. Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI) má standardní termín pro podání přihlášek pro akademický rok 2020/21 až do konce dubna 2020. Podle nových pravidel je možné přihlášku podat bezkontaktně, takže stačí vyplnit přihlášku online a potřebné podklady poslat e-mailem.

Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT proměnili vědci v manufakturu

V manufakturu se v březnu proměnily laboratoře Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI). Vzhledem k plošnému nedostatku dezinfekčních prostředků na trhu začala Katedra jaderné chemie (KJCH) vyrábět vlastní dezinfekční prostředky pro potřeby univerzity, ale i dalších institucí.

ČVUT v Praze vyrábí vlastní dezinfekční prostředky

Stovky litrů dezinfekčních prostředků vyrobilo České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) pro vlastní potřebu i pro potřeby vybraných institucí.

ČVUT v Praze přijímá opatření pro snížení rizika šíření nákazy Koronavirem v Praze 6

Rektor Českého vysokého učení technického v Praze jako významného zaměstnavatele a subjektu s vysokou koncentrací osob v lokalitě Prahy 6 přijímá opatření, která by měla zmírnit šíření nákazy Koronavirem v Praze 6.

Studenti propojí umění a vědu a svá díla představí na ICHEP 2020 – největší konferenci částicové fyziky

Studenti středních škol, ale i vysokoškoláci a žáci základních škol se na inspiračním workshopu BeInspired@ICHEP2020 seznámí s atraktivitou částicové fyziky a inspirují se možnostmi jejího uměleckého ztvárnění. Jejich výsledná umělecká díla se představí na největší události světa částicové fyziky, konferenci ICHEP 2020 (International Conference on High Energy Physics), která se koná jednou za dva roky. Ta letos, poprvé v historii, zavítá na přelomu července a srpna do Prahy. Společně ji pořádají všechna přední česká pracoviště zabývající se částicovou fyzikou: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT v Praze (FJFI), Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (MFF UK), Fyzikální ústav AV ČR (FZÚ), Ústav jaderné fyziky AV ČR (ÚJF), Univerzita Palackého v Olomouci, Technická univerzita v Liberci, Západočeská univerzita v Plzni, a navíc Mezinárodní unie čisté a aplikované fyziky (IUPAP).

Malé jaderné reaktory se ve čtvrtek 13. února objeví na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT

Odborníci na jadernou energetiku z Česka i zahraničí se ve čtvrtek 13. února 2020 sejdou na konferenci Malé jaderné reaktory 2020 s podtitulem Od koncepcí k reálným projektům. Tu už tradičně – letos probíhá šestý ročník – pořádá na půdě Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT (FJFI) v Břehové 7 v Praze agentura EventEra pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Inženýrské akademie ČR.

Přihlašovací jméno a heslo jsou stejné, jako do USERMAP (nebo KOS).

V případě ztráty nebo zapomenutí hesla či jména se obraťte na vašeho správce IT.